Individuální konzultace po předchozím objednání
0 itemsFree

Žádné produkty v košíku.

ČIŠTĚNÍ CÉV

Máte něco na čištění cév?

V lékárně se setkávám se spoustou dotazů. V poslední době se nejčastěji objevují dotazy na přípravky, které mají pomoci „vyčistit cévy” s tím, že dané přípravky nikdy nemáme jako lékárna k dispozici, ani nemáme možnost je objednat. (To samozřejmě neznamená, že se automaticky jedná o špatné přípravky.)

Vždy, když se začnou typy dotazů opakovat a opakuje se i jejich povaha, většinou mi stačí si otevřít internet. Ony zázračné přípravky se mi po chvilce nabídnou samy v rámci placené reklamy mezi články.

V první řadě je tedy potřeba říct si, že zanešené a ucpané cévy opravdu představují ze zdravotního hlediska problém. Ovšem cévy nemůžeme vyčistit jako potrubí. Vypít nebo sníst nějaký přípravek a ten zázračně uklidí naše tělo. Takhle to opravdu nefunguje.

Cévy se nám zanesou hlavně ze dvou důvodů:

  • genetická zátěž
  • nevhodná životospráva – nedostatek pohybu, nevyvážená strava, kouření, atd.

Existují přípravky, které díky obsahu konkrétních látek umí podpořit pružnost a pevnost cév. To je ale tak všechno. Aby se nám cévy nezanášely je úkol nás samotných.

Jakou máme možnost prevence?

Určitě vás následující body nijak nepřekvapí.

  • vyvážená strava – snažíme se o jídelníček s dostatkem zeleniny a ovoce, množství cukru a tuku nepřeháníme, jíme s rozmyslem, nepřejídáme se ale také se drasticky neomezujeme

  • nezapomínáme na pohyb a pobyt na čerstvém vzduchu

Nespoléháme na to, že stačí zajít do lékárny nebo objednat si zázraky slibující přípravek. Tu největší práci musíme odvést my sami na sobě.

A co dělat v případě, že už vás trápí ucpané cévy?

  • V první řadě – obraťte se na svého lékaře.
  • V řadě druhé – pokud nejste s přístupem nebo názorem svého lékaře spokojení, oslovte jiného. Na druhý názor máte právo.
  • V řadě třetí – neobjednávejte přípravky, které se vám zobrazují v rámci inzerce aniž byste se o nich poradili se svým lékařem.
  • V řadě čtvrté – když nechcete spoléhat jen na přípravky z lékárny a rádi byste sáhli i po pomoci z přírody, poraďte se o tom s odborníkem, který se bude zajímat o váš zdravotní stav a bude schopen zohlednit léčbu stanovenou vaším lékařem.
  • BUĎTE OPATRNÍ

Zdeňka

 


Potřebujete poradit nebo se s námi podělit o váš názor?

Využijte náš

kontaktní formulář


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *