Přeskočit na obsah

LIDSKÉ TĚLO V ROVNOVÁZE

V našem těle panuje (za předpokladu, že se jedná o tělo zdravé) acidobazická rovnováha.

Acidobazická rovnováha znamená stálý poměr mezi  kyselinami a zásadami v našem těle, mezi jejich tvorbou a vylučováním.

Acidobazická rovnováha je důležitá pro udržení stabilního vnitřního prostředí pro udržení funkce enzymů.

V našem těle se kyselé látky tvoří přirozeně. Více se jich tvoří v klidovém stavu.

KDYŽ JE KYSELÝCH LÁTEK V TĚLE VÍCE

Pro neutralizaci kyselých látek v našem těle funguje tzv. Pufrační systém.

Pufrační systémy lidského těla jsou nezbytné pro zachování homeostázy. Nezbytnou součástí homeostázy je i udržování stálého pH extracelulárních a intracelulárních tekutin. Hodnota pH extracelulárních tekutin je fyziologicky v rozmezí 7,4 ± 0,04.[odkaz na zdroj doslovné citace]

Do procesu neutralizace kyselých látek v našem těle jsou zapojeny i ledviny, jejichž funkcí je mj. odvádět kyselé látky z těla. Moč je tedy z velké většiny kyselá, zřídkakdy zásaditá. 


pH moči neodráží pH prostředí v těle


ACIDÓZA – KDYŽ SYSTÉMY SELŽOU

Z výše (velmi stručně) uvedeného vyplývá, že tělo disponuje mechanizmy, které neustále hlídají stabilitu vnitřního prostředí.

Pokud by nastal stav překyselení – neboli acidózy, pak důvodem tohoto stavu je nemoc nebo nějaký patologický stav probíhající v těle.

Jakékoliv vychýlení z rovnováhy by znamenalo ohrožení na životě.


V žádném případě není překyselení organismu odraz toho, co jíme.


NÁVOD NA ODKYSELENÍ ORGANISMU

Denně se setkávám s pacienty. Samotný fakt, že lidé uvěří něčemu, co si přečetli, je vlastně pochopitelný.

Co ale nepochopím je drzost těch, kteří bez ostychu, svědomí a vědomostí servírují návody na odkyselení organismu. Manipulují s nevědomostí lidí a jejich důvěrou.

Najděte si články ve kterých jsou vyjmenovány příznaky signalizující překyselení těla. 10 z 10 z nás zjistí, že je překyselený, protože se cítíme unaveni, občas nás bolí hlava, občas máme problém s vyprazdňováním atd.

K tomu všemu se ještě nehýbeme, jíme příliš mnoho kyselých nebo příliš mnoho zásaditých potravin, jsme pod neustálým stresem.

Nemusíme si ale zoufat, protože pod článkem zajisté najdeme odkaz na zaručeně výborný odkyselující přípravek, který nás dostane do formy. Zdraví je velmi výhodný obchodní artikl. Ale ne všichni, kteří nám zaručeně zdraví slibují, na to naše zdraví myslí.


Je jisté že existují potraviny a nápoje, které jsou ze své povahy kyselé nebo zásadité . Svojí povahou ovlivní jen určitou část trávicího procesu nikoliv vnitřní prostředí celého našeho těla.

Kyselá potravina nemusí být kyselinotvorná.

PŘEKYSELENÍ ŽALUDKU SE NEROVNÁ PŘEKYSELENÍ ORGANISMU.


 

Zdeňka, Pomoc z přírody

 

 

 


poznámka autorky na konec:

KOUPEL SE SODOU A JE PO PROBLÉMU?

Pro odkyselení těla je dobrá takzvaná odkyselovací koupel neboli zásaditá koupel – tohle prý doporučuje jistý známý lékař – znamená to koupel se sodou, prý se kyselost z těla vytáhne pomocí sody ven.

No, myslím si že si tak akorát narušíme kožní bariéru, která působí jako vnější ochrana našeho těla například před bakteriemi. Mimochodem pH pokožky je kyselé, protože kdyby nebylo kyselé, ochrana by nefungovala.