Individuální konzultace po předchozím objednání
0 itemsFree

Žádné produkty v košíku.

MĚSÍC ÚNOR A NAŠE ZDRAVÍ

Únor je měsíc ledvin.

Tak na něj nahlíží čínská medicína. Ledviny čistí naše tělo od škodlivin. Ovlivňují tím naši imunitu. Oslabení ledvin se projeví zánětem, ledvinnými kamínky, odrazí se v obličeji v podobě otoků víček, obličeje, tmavými kruhy pod očima. Na úrovni psychiky pak máme strach ze změn, nových situací. Už naše babičky věděly, jak důležitým orgánem ledviny jsou a že se vyplatí o ně pečovat. A jak na to?

Držme si ledviny pěkně v teple. Prospějeme jim dostatečným spánkem, omezením stresu. Zkusme relaxovat, cvičit třeba jógu, věnovat se věcem, které nás těší. Vyrazme ven, do přírody (kam jinam přeci pro pomoc, než do přírody ;-)).

Omezme sůl a zařaďme do jídelníčku to, co udělá ledvinám dobře. Třeba petržel, kurkuma, libeček, fazole. Jezme vyváženě, bez drastických diet. Dopřejme si teplé bylinné koupele. Úplně stačí koupel nohou s přídavkem aromatických bylin (rozmarýn, levandule, máta). Teplo a pohoda se rozlijí do celého těla.

Dopřejme jim dostatek tekutin. Nejlépe vodu nebo bylinné čaje. Z bylin je vhodná lichořeřišnice, zlatobýl, vřes, bříza, brusinka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *