IČ: 06175708

Ty správné bylinky pro vás.

0 items0.00

Žádné produkty v košíku.

O NÁS

Jmenuji se Zdeňka a jsem zakladatelka značky Pomoc z přírody.

V současné době pracuji jako farmaceutický asistent v lékárně. Dříve jsem pracovala jako
zdravotní sestra, sestra v ordinaci praktického lékaře, ale také jako pokladní nebo prodavačka.

Moje cesta k bylinkám trvala dlouho.

Pozitivní vztah k přírodní medicíně jsem v sobě měla vždycky. Ale delší čas jsem potřebovala k tomu, abych si sama sobě "dovolila" věnovat se jí intenzivněji. Když nad tím tak přemýšlím, tak tím hlavním a nejsilnějším impulzem byl pořad paní Simony Tancerové, dnes Berkové a návštěva její bylinkové zahrady. Tam jsem totiž měla pocit, že jsem v prostředí, které je mi nejblíž. 

Potom jsem se přihlásila ke studiu přírodní medicíny.

Studium fytoterapie pro mě bylo časem odpočinku a čerpání neskutečného množství informací. Díky přednášejícím, kteří měli naprosto neskutečně obrovské znalosti ve svých oborech, jsem začala spojovat svět, na který jsem se dívala jako zdravotní sestra a farmaceutický asistent, se světem bylin a přírodní medicíny.

Díky tomuto studiu jsem si našla svůj střed mezi oběma světy. A zároveň jsem našla směr, kterým se chci vydat.

I když už mám kurz za sebou, vzdělávám se dál.

Ačkoliv jsem prošla studiem a v podstatě i sebepoznáním, ještě hodně dlouho jsem se odvažovala k dalšímu kroku.

Začít se bylinkám věnovat i v podobě e-shopu, blogu, míchání čajových směsí na míru, přípravě tinktur, účastí na jarmarcích a trzích, byl pro mě krok obrovský.

Uznávám, že pohyb v této on-line sféře je pro mě velmi náročný. Dnešní doba internetová je velkou neznámou a pohybu v ní se pořád učím.

Postupně buduji své bylinkové e-stránky, plním je bylinkami a obsahem. A i když vím, že v dnešní době je e-podoba
do určité míry důležitá, zvlášť v oblasti předávání informací, nejvíce si pořád užívám osobní kontakt s lidmi.

Poslouchám jejich příběhy, společně s nimi hledám vhodné bylinky. Proto pokud mi píšete o radu, snažím se co nejvíc ptát a nahradit co možná nejpečlivěji osobní setkání.

K bylinkám chovám respekt.

A pokud někdo tvrdí, že "bylinkami se nic nezkazí", nesouhlasím s ním. S bylinkami pracuji v souladu s NAŘÍZENÍM EVROPSKÉHO PARLAMENTU A RADY (ES) č. 1924/2006 ze dne 20.12.2006 o výživových a zdravotních tvrzeních při označování potravin. Stejně tak nikdy
nedoporučuji užívání bylin proti vůli lékaře nebo léčbě kterou nařídil.

K bylinkám přidávám zajímavosti a poznatky ze starých herbářů, zápisníků a proto nelze tyto považovat za návod k léčbě, nebo k jejich užívání.

Pokud tedy je něco, s čím byste chtěli poradit, jsem tady pro vás.

Můj e-shop obsahuje jen zlomek toho, s čím pracuji a tak pokud v něm nenajdete to, co hledáte, napište mi. Když začnete milým slovem, nemožné plním ihned a zázraky do tří dnů.

Nebo pěti. Můj dodavatel bylinek je trochu pomalejší než já.

O tom, jaké bylinky pěstuji se dočtete ve článcích na blogu.

Stejně tak tam najdete i informace o tom, jaké bylinky jsou pro který měsíc vhodné ke sběru, na co se dříve doporučovalo je užívat a jak.

Děkuji vám, že jste si na mé stránky našli cestu a doufám, že tu najdete cokoliv, co vás potěší nebo přinese nové informace.

Zdeňka