Měsíc únor a naše zdraví

Únor je měsíc ledvin.

tee-3011706_1920

Tak na něj nahlíží čínská medicína. Ledviny čistí naše tělo od škodlivin. Ovlivňují tím naši imunitu. Oslabení ledvin se projeví zánětem, ledvinnými kamínky, odrazí se v obličeji v podobě otoků víček, obličeje, tmavými kruhy pod očima. Na úrovni psychiky pak máme strach ze změn, nových situací. Už naše babičky věděly, jak důležitým orgánem ledviny jsou a že se vyplatí o ně pečovat. A jak na to?

Držme si ledviny pěkně v teple. Prospějeme jim dostatečným spánkem, omezením stresu. Zkusme relaxovat, cvičit třeba jógu, věnovat se věcem, které nás těší. Vyrazme ven, do přírody (kam jinam přeci pro pomoc, než do přírody ;-)).

Omezme sůl a zařaďme do jídelníčku to, co udělá ledvinám dobře. Třeba petržel, kurkumalibeček, fazole. Jezme vyváženě, bez drastických diet. Dopřejme si teplé bylinné koupele. Úplně stačí koupel nohou s přídavkem aromatických bylin (rozmarýn, levandule, máta). Teplo a pohoda se rozlijí do celého těla.

Dopřejme jim dostatek tekutin. Nejlépe vodu nebo bylinné čaje. Z bylin je vhodná lichořeřišnice, zlatobýl, vřes, bříza, brusinka

V našem e-shopu nabízíme: Dr.Popov lichořeřišnice kapky, Grešík zlatobýl nať